KONST / Litografier / Färglitografi 9478557
nr 947 8557
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, Karl Höglund (f. 1940), EA-upplaga (konstnärens exemplar), cykelutflykt, EA signerad, motivet: 50x38
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 9 mars 2015
kl 20:11:54
800 kr
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund